ÖNEMLİ DUYURU

MİCROBİOTA BİYOTEKNOLOJİ

Microbiota Biyoteknoloji Sistemleri Eğitim Yazılım Danışmanlık Ar-Ge Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 2015 yılında Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kuruldu. Microbiota; sağlık, tarım, çevre ve endüstriyel biyoteknoloji alanlarında ülke ihtiyaçlarını karşılamayı ve ülkemizin ihraç ürün yelpazesine katma değeri yüksek biyoteknolojik ürünler kazandırmayı amaç edinmiş bir firmadır. Bu kapsamda endüstriyel biyoteknoloji alanında sunduğu proje ile şirket kuruluş sürecinde KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Programı tarafından desteklenmiştir.

 

Microbiota, endüstriyel süreçlerin verimliliğinin artırılabilmesi ve çevre dostu süreçlere dönüştürülebilmesi için mikrobiyal temelli endüstriyel öneme sahip mikroorganizmaların ve metabolitlerinin üretimi ve süreç geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapmaktadır. Ülkemizdeki tarımsal süreçlerin verimliliğinin artırılmasına yönelik ürünlerin ve tarım zararlarına karşın çevre dostu çözüm önerilerinin geliştirilmesini içeren biyoekonomi alanı da Microbiota’nın öncelikli çalışma alanları arasında yer almaktadır.

 

Microbiota; Mikrobiyolojik Yöntemler, Fermentasyon Süreçlerinin Takibi ve Geliştirilmesi, Temel ve ileri Moleküler Biyoloji Teknikleri alanların da sektörün ihtiyaç duyduğu eğitim hizmetlerini uzman ekiplerle karşılamaktadır. Tüm bu Ar-Ge ve eğitim çalışmalarına ilaveten kuruluşumuz, proje danışmanlığı, teknik ve bilimsel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

 

Ülkemizde gelişen endüstrinin hızını daha da artırabilmesi için Ar-Ge kültürünün yaygınlaşması ve inovatif fikirlerin doğru Ar-Ge ekipleriyle hayat bulması elzemdir. Bu yaklaşımla kuruluşumuzda Temel ve Endüstriyel Mikrobiyoloji ile Biyoteknoloji ve Biyogüvenlik alanlarında uzman iki Ar-Ge personeli istihdam edilmektedir. Nitelikli araştırma ekibimiz, biyoteknoloji alanında projelerin geliştirilebilmesi için yeterli teknolojik alt yapıya sahip Ar-Ge laboratuvarlarımızda faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Microbiota, bilgiyi ürüne dönüştürerek Türkiye’ye ve dünyaya çevre dostu ve güvenilir yeni nesil teknolojiler üretmeyi; biyoteknoloji pazarında kendine yer bulmayı hedeflemektedir. Microbiota olarak bizler, mikroorganizmaların dünyasından sınırları çizilemeyen evrene, mikro kozmostan makro kozmosa ve nihayetinde insana ulaşmayı kendimize amaç edindik.

 

Eskişehir Web Tasarım